Warsztaty praktyczne:

Analiza danych księgowych z Analizą finansową

i modułem Kontroli wewnętrznejOpanuj umiejętności analityczne w 7 dni i Zostań Nieocenionym Doradcą Zarządu

Dla kogo ten Program:

#1

Dla księgowych, którzy chcą nauczyć się sprawnie i kompleksowo analizować dane księgowe, wychwytywać istotne nieprawidłowości czy pomyłki aby efektywniej przeprowadzać prace bilansowe oraz poprawić jakość sporządzanych sprawozdań finansowych.

#1

Dla księgowych, którzy czują, że ich praca nie jest doceniana przez przełożonego i chcą to zmienić poprzez wspieranie firmy w podnoszeniu jej efektywności.

#2

Dla osób, które chcą uzyskać rzadko spotykane na rynku pracy kwalifikacje i stać się poszukiwanymi specjalistami, poprzez doradzanie w poprawie jej konkurencyjności na rynku.

#4

Dla osób, które myślą o przekwalifikowaniu lub chcą mieć alternatywę dla aktualnie wykonywanej pracy - w postaci zawodu analityka finansowego czy audytora wewnętrznego. Tutaj mogą zacząć.

#5

Dla tych, którzy chcą znacząco podnieść swoje kompetencje aby zminimalizować ryzyko bycia w przyszłości zastąpionym przez sztuczną inteligencję.

Jak przebiega proces :

1. Przygotowanie merytoryczne

1. Weryfikacja sald księgowych, uzgadniania kont i poprawianie ewentualnych błędów
2. Analiza finansowa danych zestawienia obrotów i sald oraz sprawozdania finansowego, w tym analiza wskaźnikowa.
3. Zasady projektowania systemu kontroli wewnętrznej

2. Praktyczne przećwiczenie

Przećwiczenie zdobytej wiedzy na przykładach liczbowych - rzeczywistych danych pochodzących z ksiąg rachunkowych, w tym z ewidencji magazynowej, tabel amortyzacyjnych, list płac, z wykorzystaniem wydruków z modułu rozrachunków i plików pomocniczych w Excelu, w tym sprawozdań finansowych

3. Zadanie

Każda część kończy się zadaniem do samodzielnego wykonania, którego rozwiązanie prezentowane jest na początku kolejnego modułu.

4. Sprawdzenie rozwiązania

Zweryfikuj swoje rozwiązanie z prezentowanym przez prowadzącą i wyjaśnij ewentualne różnice.
W razie potrzeby zadaj pytanie w komentarzu do lekcji.

5 Kroków aby Opanować Analizę danych
i wdrożyć ją w życie wg modelu DME

Jakie korzyści przyniesie mi udział w tym Warsztacie:

Dlaczego Warsztat "Analiza danych księgowych" skutecznie podnosi kwalifikacje i jak działa

1. Szerokie spektrum umiejętności analitycznych

Dzięki temu warsztatowi opanujesz umiejętności weryfikacji sald ze wszystkich istotnych obszarów - środków trwałych, zapasów, rozrachunków itd. Przedstawiane są uzgodnienia zarówno w ramach kont księgowych, jak i ewidencji dodatkowych, jak tabela amortyzacyjna czy program magazynowy. Ponadto nauczysz się przeprowadzać analizę finansową poszczególnych części sprawozdania finansowego, jak i projektować system kontroli wewnętrznej. Dzięki kompleksowości szkolenia kursant nabywa szereg potrzebnych umiejętności aby być nieocenionym wsparciem dla kierownictwa swojej firmy.

2. Ćwiczenia praktyczne

Najlepiej i najbardziej kompleksowo zaprezentowana wiedza nie będzie procentować, jeśli nie zostanie wdrożona praktycznie. To właśnie podczas wprowadzania konkretnych danych i rozwiązywania konkretnych problemów pojawia się najwięcej pytań i najwięcej można się nauczyć. Pod każdą lekcją, zarówno w części szkoleniowej, jak i praktycznej znajdziesz komentarze i pytania zadane przez poprzednich kursantów oraz odpowiedzi szkolącej. Możesz zadawać swoje pytania bez ograniczeń.

3. Zadania do samodzielnego rozwiązania

Aby przekonać się, że dane zagadnienie zostało już opanowane proponujemy zadania praktyczne, do każdego modułu szkolenia. Rozwiązania możesz każdorazowo sprawdzić odtwarzając następny moduł, który rozpoczyna się właśnie od prezentacji prawidłowego rozwiązania zadania z poprzedniego modułu.

Ćwiczenia oraz inne materiały wspierające

Jednym z bonusów do tego szkolenia jest dodatkowy materiał wideo Analizy danych rzeczywistej firmy wraz uproszczoną analizę finansową, dzięki którym kursanci mogą dodatkowo przećwiczyć świeżo zdobyte umiejętności.

O Karolinie Kaszubowskiej

Prowadząca – Karolina Kaszubowska, szkoleniowiec i trener księgowych.

W rachunkowości od 24 lat, doświadczona audytor, biegła rewident w latach 2003-2021.

Prowadziła własną kancelarię audytorską i biuro rachunkowe, doradzała również w zakresie tworzenia dokumentacji podatkowej jednostek powiązanych, organizacji systemu rachunkowości i kontroli wewnętrznej a także w rekrutacji pracowników działów finansowo – księgowych.

Od 5 lat prowadzi szkolenia online dla księgowych.

Do tej pory przeszkoliła kilkaset osób w ramach dwóch głównych kursów online – Samodzielnego księgowego i Głównego księgowego – dyrektora finansowego a w jej webinarach wzięło udział kilka tysięcy księgowych.

 

Od wielu lat zajmuje się rozwojem osobistym, testuje różne rozwiązania, pracuje nad samodyscypliną i skutecznie wdraża nawyki potrzebne do osiągania wyznaczonych celów.

Co kursanci sądzą o naszych kursach:

Jestem z kursu bardzo zadowolona. Regularnie poza materiałami powtórkowymi które z chęcią odsłuchałam na początku kursu, regularnie pojawiają się nowe lekcje i każda z nich bardzo zrozumiały sposób na poziomie praktycznie każdego etapu rozwoju zawodowego przedstawia problemy z którymi spotykamy się na co dzień. Materiały są przygotowane w bardzo przystępny sposób. Po każdej lekcji chciałoby się wiedzieć więcej i więcej.

Monika Kawalec

Doradca podatkowy w ACCF

Tematy, które są poruszane w kursie porządkują moją dotychczasową wiedzę, jednocześnie uzupełniając ją; szczegóły, a także pozwalają mi na zdobycie nowych kompetencji. Bardzo podoba mi się podejście praktyczne.
Materiały w kursie prezentowane są w sposób dla mnie jasny i zrozumiały.

Anna Janusek

główna księgowa

Okazało się, że kurs oprócz tego że podniósł moją samoocenę to pomógł mi spiąć wiedze w pewną całość.
Najpierw teoria, ale był zapał do nauki więc powiedziałam sobie: ” że przebrnę ” i nagle olśnienie że przecież czytałam UoR, a jednak nie do końca ze zrozumieniem, a kurs w zrozumiały sposób podkreślił i uwypuklił rzeczy istotne.
Przeszliśmy do części praktycznej i nagle dużo rzeczy stało się prostsze już wiem co z czym porównywać i na co jeszcze mocniej zwrócić uwagę.

Żaneta Łuczak

samodzielna księgowa

UWAGA!

Ten kurs to najlepsza inwestycja w siebie, jaką możesz zrealizować w krótkim czasie,
ponosząc minimum wysiłku i pieniędzy!

 

Szczegóły Programu:

zois

Sprawne poruszanie się po danych księgowych

Biegłość w analizowaniu i interpretowaniu danych księgowych, w tym zestawienia obrotów i sald oraz zapisów na kontach księgowych
Wartość 190

kontrola

Kontrola poprawności sald

Weryfikacja danych księgowych i uzgadnianie z różnego rodzaju ewidencją analityczną, jak dane magazynowe, listy płac czy tabela środków trwałych, moduł rozrachunków, itd.

Wartość 240

program komp

Eliminacja nieprawidłowości

Efektywne szukania błędów i wychwytywania nietypowych operacji wymagających sprawdzenia a następnie ich korygowanie

Wartość 95

bilans

Analiza zestawienia obrotów i sald

Prosta analiza pionowa i pozioma aktywów i pasywów bilansu z interpretacją wyników

Wartość 275

rpp

Analiza bilansu i RZiS oraz Rachunku przepływów pieniężnych

Analiza rachunku przepływów pieniężnych pod kątem identyfikowania obszarów nadwyżek czy niedoborów środków pieniężnych

Wartość 170

analiza finansowa

Analiza finansowa

Analiza wskaźnikowa w zakresie potrzebnym do zarządzania firmą, w tym analiza wyników finansowych

Wartość 240

planowanie

Terminowość rozrachunków

Wiekowanie należności i zapasów w celu identyfikacji zaległości oraz ustalania niezbędnych odpisów aktualizujących

Wartość 75

planowanie

Projektowanie systemu Kontroli wewnętrznej

Moduł dotyczący ustalania zasad kontroli wewnętrznej w celu zapobiegania błędom i nadużyciom. Sprawność i efektywność sprawowania kontroli wewnętrznej wpływa znacząco na uzyskiwane wyniki finansowe a analiza finansowa informuje o skuteczności lub defektach działania kontroli wewnętrznej. System kontroli wewnętrznej wykazuje więc silną korelację z danymi finansowymi.

Wartość 275(szkolenie niedostępne do zakupu poza tą stroną)

🎁 BONUSY

Plik Excela: Analiza finansowa

Arkusze Excela z bilansem, RZiS, Rpp oraz wskaźnikami finansowymi do własnego wykorzystania

Cena w sklepie internetowym 575

excel2

Nagranie webinaru: Kontrola wewnętrzna w firmie i analiza dotychczasowej ścieżki kariery w księgowości

Nagranie webinaru, na którym przedstawione zostały perspektywy rozwoju zawodowego w tym także w kierunku głównego księgowego nadzorującego system kontroli wewnętrznej oraz zasady jej ustalania

Wartość 155

planowanie

Opanuj Analizę danych księgowych aby
wdrożyć w swojej firmie model DME i zostać nieocenionym Doradcą Zarządu

Dołącz Teraz w Najkorzystniejszej Cenie!

Opcja Standard

Cena dla Ciebie 
495,00


Razem wartość kursu z Bonusami:

2.290,00

Często zadawane pytania:

Pytanie #1 Co zrobić, jeśli jednak nie dam rady?

Materiały wideo to łącznie ok. 10 godzin plus drugie tyle potrzebne jest na przećwiczenie, więc potrzebujesz pracować ok. 20 godz. w ciągu 3 lub 12 miesięcy. Z pewnością wygospodarujesz ten czas, jeżeli wdrożysz skutecznie odpowiedni nawyk.

Pytanie #2 Czy potrzebuję jakiegoś przygotowania?

Nie, kurs jest przeznaczony jest także dla osób początkujących, które chcą uzyskać wiedzę od podstaw oraz dla zaawansowanych, które chcą ją pogłębić oraz uzupełnić/utrwalić.

Pytanie #3 Co potrzebuję aby realizować Warsztat?

Wystarczy dobry dostęp do Internetu na czas realizacji lekcji czy udziału w warsztacie. Możesz korzystać z laptopa, komputera stacjonarnego, tabletu czy telefonu. Zapewnij sobie jednak ciszę aby się móc skupić. Ewentualne notatki możesz zamieszczać bezpośrednio przy każdej lekcji.

Pytanie #4 W jaki sposób udostępnianie są lekcje?

Lekcje w postaci wideo oraz ćwiczeń są dostępne zaraz po zakupie. Po dokonaniu płatności otrzymasz login i hasło do swojego indywidualnego konta.

Pytanie #5 W jaki sposób mogę zapłacić za udział?

Akceptujemy wyłącznie płatności elektroniczne - zarówno za pośrednictwem banku, jak i karty płatniczej, przy czym możesz zlecić także zwykły przelew bankowy. W tym celu należy wybrać opcję płatności za pośrednictwem banku, następnie z listy dostępnych banków wybrać ikonkę zwykłego przelewu. Następnie system wygeneruje dane do przelewu, w tym specjalny kod, który należy wkleić w tytule przelewu. Korzystamy z systemu PayU oraz tpay.

Wzrost Ceny Za:

Dni
Godziny
Minuty
Sekundy